logo OW Neptun


Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy


82-107 Jantar, ul. Rybacka 22
tel./fax (0..55) 247-89-17 tel. (0..55) 247-89-08, 245-01-45, 245-01-36,
e-mail: owneptun@mierzeja.pl, http://www.oweneptun.mierzeja.pl
Leczenie żylaków kończyn dolnych.

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki to poszerzone i często poskręcane naczynia żylne powierzchowne leżące nad podwięzią mięśniową. Bywają Żylaki śródskórne (wenulekatyzje), siatkowate podskórne, żylaki bocznic oraz głównych pni żylnych. Do ich powstania predysponują zmiany genetyczne odzidziczone po rodzicach, sposób odżywiania, wykonywana praca, styl życia, ciąża, stosowane używki i leki...

 

Każdy z nas marzy o zgrabnych, gładkich, bez szpecących naczyń nogach. Okazuje się, że co druga kobieta i co trzeci mężczyzna ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem naczyń żylnych.

 

 Najczęściej pierwszym objawem zaczynającej się choroby żył są pojawiające się na nogach pajączki potocznie nazywane "pękającymi naczynkami".  Do innych, charakterystycznych dolegliwości należą: uczucie ciężkości w nogach, obrzęki, skurcze, bóle nóg, uczucie zmęczenia nóg. Często objawy te są dyskretne i słąbo wyrażone, dlatego podstawowym badaniem, jakie nalezy wykonać w diagnostyce jest badanie dopplerowskie żył.

 

Proponujemy kompleksową diagnostykę i leczenie żylaków kończyn dolnych.

 

 • Diagnostykę naczyń żylnych metodą dopplera

Jest to bezbolesne, nieinwazyjne badanie, które wykonuje lekarz w celu określenia wydolności zastawek w żyłąch tzw. powierzchownych i głębokich. Żyły te przebiegają głębiej i w związku z tym są niewidoczne podczas samego oglądania pacjenta, mimo iż czasami stwierdza się w nich refluks, czyli wsteczny przepływ krwi (krew zamiast płynąć z serca cofa się w dół i rozszerza żyły - w ten sposób powstają żylaki). Badanie to pozwala bardzo precyzyjnie wykryć miejsce uszkodzenia zastawek żylnych, co jest podstawą w suktecznym doborze metody leczenia i kwalifikacjami pacjenta. Lekarz proponuje pacjentowi najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę leczenia w zalezności od stanu zaawansowania choroby żylakowej (laseroterapię, skleroterapię, leczenie chirurgiczne lub połączenie tych różnych metod).

 

W celu osiągnięcia maksymalnego efektu terapeutycznego jak i kosmetycznego nowoczesne leczenie żylaków opiera się na łączeniu metod i indywidualnych ich dobieraniu do konkretnego przypadku.

Polecamy najnowsze techniki i metody leczenia żylaków:

 

  • Wewnątrznaczyniowe zamknięcie niewydolnej żyły odpiszczelowej za pomocą lasera (system EVLT). Minimalnie inwazyjna metoda pozwala na uniknięcie konieczności usuwania żyły jak to ma miejsce w metodzie tradycyjnej. Zabieg sterowany programem komputerowym wykonywany jest pod kontrolą usg.
   Zabieg trwa ok. 40 min., brak nacięć, blizn.
   Znieczulenie miejscowe lub przewodowe w zalezności od decyzji pacjenta.
   Szybki powrót do pełnej aktywności fizycznej.

 

  • Zabiegi bezoperacyjnego usuwania pajączków oraz zaawansowanych żylaków metodą skleroterapii, która polega na wstrzykiwaniu w zmienione żylakowato naczynia substancji mających na celu zamknięcie i zarośnięcie naczyń.
   Zabiegi te są w pełni bezpieczne, bezbolesne, skuteczne i nie wyłączają z życia zawodowego. 
   Po zabiegu należy przez kilka dni nosić specjalną pończochę.
   Wykonuje się je w serii, co 2 tygodnie. Ilość zabiegów zalezy od rozległości zmian.
   Skleroterapia jest metodą od dawna stosowaną w medycynie do likwidacji żylaków, jednak dzięki nowym technikom i nowym środkom obliterującym przezywa swój wielki - renesans. Polega ona na wstrzykiwaniu do światła naczynia specjalnych substancji które powodują w tym miejscu niewielki stan zapalny, który doprowadza do zrośnięcia się ścianek naczynia a następnie do zwłóknienia i wchłonięcia żyły. Są to po prostu bezbolesne zastrzyki w miejsca, gdzie znajdują się żylaki. Za pomocą tej metody można likwidować zarówno małe "pajączki" ja k również duże zylaki.

 

  • Metody chirurgiczne a głównie miniflebectomia tzn. usuwanie żylaków z bardzo małych nacięć 2-3 mm nacięć skóry nie wymagających szycia i praktycznie nie pozostawiających blizn.

 

Leczenie każdego chorego zaplanowane jest indywidualnie po wykonaniu badania klinicznego i ultarsonograficznego żył.

 

Operator:

Andrzej Zieliński

Specjalista chirurg

z 15 letnim doświadczeniem lekarskim w zakresie chirurgii naczyń.

 

          Każdy chory indywidualnie może zaplanować swoje leczenie uwzględniając min czy chce być leczony ambulatoryjnie czy też decyduje się na kilkudniowy pobyt w naszym Ośrodku. Proponujemy zakwaterowanie w pokojach 1-2-3 osobowych, z aneksem kuchennym. TV-sat Zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.

 

          Spokojna, domowa atmosfera sprzyjać będzie Państwa rekonwalescencji po zabiegu. Pomogą w niej również szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych, zabiegów z odnowy biologicznej wraz z pełnowymiarową pływalnią krytą oraz krikomorą.

* cennik - patrz zakładka cennik usług chirurgicznych

* kontakt 055/245-01-45, 245-01-36 lub bezpośrednio z operatorem 0-609-602-799